Zapewne wiele osób podczas surfowania po internecie wpadło na pomysł, żeby spróbować założyć własną stronę internetową. Nie każdy jednak wykazał tyle samozaparcia, żeby przebrnąć przez początkowe trudności z tym związane. Jak się bowiem okazuje, tworzenie stron internetowych, nawet bardzo prostych wymaga nieco przygotowań i nauki.

Podstawowym problemem okazuje się stosowanie kodu HTML, który chociaż nie jest zbyt skomplikowany, to może sprawiać problemy osobom niezaznajomionym z komputerami, programowaniem itd. W internecie znajdziemy jednak wiele kursów, które są bardzo przyjazne dla osób zupełnie zielonych w tym temacie. Jeżeli poświęcimy kilkadziesiąt minut na zapoznanie się z takimi informacjami, to bez wątpienia poradzimy sobie ze stworzeniem prostej strony z podstawowymi informacjami, zdjęciami, a nawet filmami.

Jeśli chcielibyśmy to zadanie uprościć jeszcze bardziej, to powinny zainteresować nas edytory stron, które oferują komfortowe tworzenie stron na zasadzie wyboru i rozmieszczania gotowych elementów na naszej przyszłej witrynie. Ich obsługa nie jest trudniejsza niż używanie elementów pakietu biurowego, takich jak edytor tekstu bądź program do tworzenia prezentacji, a może przynieść bardzo ciekawe efekty.